RuPaul yasaklı kitapları dağıtmak için gökkuşağı otobüsü gönderdi

dunyadan

Aktif Üye
Kitapların yasaklandığı ve eyalet yasama organlarının drag gösterilerini yasaklama çabaları sırasında, sanatçı ve televizyon yapımcısı, muhtemelen ülkenin en ünlü drag yıldızı RuPaul, Batı'dan gökkuşağı renginde bir okul otobüsü gönderecek yeni bir çevrimiçi kitapevinin kurucu ortağıdır. Bu yasakların uygulandığı kitapları dağıtmak için güneye kıyı.

Pazartesi günü yaptığı duyuruda, yeterince temsil edilmeyen yazarları teşvik edecek ve yazarlara diğer çevrimiçi kitapçılardan daha fazla kar payı sağlayacak Allstora kitabevinin arkasındaki üç iş ortağından biri olduğunu duyurdu.

RuPaul, bu tür bir kitap web sitesinin, özellikle “yaşadığımız bu tuhaf günlerde”, “tartışmayı ilerletmeye istekli” insanların fikirlerini desteklemek için önemli bir boşluğu dolduracağını söyledi.

RuPaul ortaya çıkıyor. Drag onlarca yıldır popüler kültürde öne çıkıyor, ancak on altıncı sezonunda olan ve bir düzineden fazla uluslararası baskısı olan realite yarışma programı “RuPaul's Drag Race” binlerce olmasa da yüzlerce drag sanatçısının çalışmalarına yer verdi. ev kalabalığı.

RuPaul, ABD'de LGBTQ kültürüne erişimi sınırlamak isteyenler için dua ettiğini söyledi.

RuPaul, “Çok fazla acınız var ve bu dışarıya yansıyor” dedi. “Ve gerçek şu ki, umarım her birinin içinde yaşayan çocuk isyan eder, söz sahibi olur ve 'Boya kutusundaki tüm renkleri kullanmak istiyorum' der. Kendimin kısıtlanmasına izin vermeyeceğim.'”

RuPaul, “Onlar için üzülüyorum çünkü çok acı çekiyorlar” diye devam etti. “Senin ve benim hayal bile edemeyeceğimiz bir acı.”

Kitapları ve drag gösterilerini yasaklama çabalarının sonuçta “bir kenara bırakılacağını” söyledi. Tarih, ne kadar çok insan bir şeye erişimi sınırlamaya çalışırsa, o kadar çok insanın o şeye çekildiğini gösterdi, diyen RuPaul şunları ekledi: “Hayal gücünü bastıramazsınız.”

Eckhart Tolle'nin “Yeni Bir Dünya”, George Orwell'in “Hayvan Çiftliği” ve Margret ile HA Rey'in klasik çocuk kitabı “Cuious George” dahil olmak üzere kendisini etkileyen birçok kitaptan bahsetti.

RuPaul, “Okulda pek başarılı değildim ama kitap okudum ve televizyon izledim ve bu büyük dünyada bu şekilde yol alabildim” dedi.

RuPaul, Allstora'da temalı çalma listeleri ve yazarlarla röportajlar içeren aylık bir kitap kulübünün küratörlüğünü yapacak. İlk seçki, uygun bir şekilde, Salı günü yayınlanacak olan “Gizli Anlamların Evi” adlı anı kitabıdır.

RuPaul, Allstora'yı, drag sanatçısı ve aktör Adam Powell ve Pulitzer Ödülü'ne aday gösterilen tarih kitabı “The Deviant's War: The Homoseksüel vs. Amerika Birleşik Devletleri”nin yazarı olan ortağı Eric Cervini ile birlikte kurdu.

Allstora, Cervini ve Powell'ın resmi olarak Ekim 2022'de kurduğu, LGBTQ+ yazarlarının kitaplarını satan ve yazarlara kitaplarından elde edilen kârdan daha büyük bir pay vermeyi amaçlayan ShopQueer.co adlı şirketin yeni versiyonudur. Çift, şirketi başlangıçta Los Angeles'taki apartmanlarının garajından yönetti, ancak çok geçmeden beklentilerini aştılar. Cervini, geçen yıl 1 milyon dolardan fazla değerinde kitap sattıklarını söyledi.

Cervini, “Her şeyi kendi başımıza yapıyorduk ve yardıma ihtiyacımız olduğunu fark ettik” dedi.

Allstora'nın baş kreatif sorumlusu RuPaul ile temasa geçtiklerinde bağış topluyorlardı. Yenilenen şirket, her türden yazarın kitaplarını satıyor ve yazarlara sitedeki kitap satışlarından elde edilen kârdan bir pay sunuyor. Cervini CEO'dur ve Powell, Allstora kurulmadan önce sosyal yardım çalışmalarına başlayan şirketin hayırsever kolu Rainbow Book Bus'un yöneticisidir.

Allstora lansmanının bir parçası olarak Rainbow Kitap Otobüsü, kitap yasaklarına karşı kampanya yapmak üzere Mart ayında Los Angeles'tan güneye gidecek. Birmingham, Alabama'nın da aralarında bulunduğu bu şehirlerde; Tallahassee, Florida; ve Baton Rouge, Louisiana, Allstora, binlerce kitabın dağıtımı için yerel LGBTQ kuruluşlarıyla ortaklık kuracak. Hedef, yıl sonuna kadar renkli, 22 metre uzunluğundaki eski okul otobüsünden 10.000 kitap dağıtmak.

Yerel kuruluşlar da kitap fuarlarının güvenli bir şekilde nasıl düzenlenebileceği konusunda şirkete rehberlik sağladı. Cervini, “Çok yardımcı oldular ve herkesin neşe dolu olmasını ve görülmekten korkmamasını sağlamak için yerel kolluk kuvvetleri ve gönüllülerle birlikte çalıştılar” dedi.

Orta Teksas'ta büyüyen Cervini, LGBTQ bölümü olan kitapçılarda yaşamasalar bile gençlerin kendileri için bir yer olduğunu görmelerinin veya okumalarının önemli olduğunu söyledi. okulları veya halk kütüphaneleri.

“Onların bir örgütü var, bir topluluğu var, bir ailesi var” dedi. “Ve biz her zaman orada olamasak bile kitaplar her zaman oradadır. Her zaman mevcutturlar. Onlar her zaman güvenli yerlerdir.”