Şiir: Amerika’da Kayıp – Haber

dunyadan

Aktif Üye
Lost in America, güçlü yan yana koymaların bir şiiridir. Düzyazı görünümündedir, ancak anaforik tekrar yoluyla kutsal ve ayinle ilgili şiire daha yakın ritmik bir deneyim yaratır. Litany benzeri yapısı sizi katılmaya davet ediyor. Okuyucular, şiirin düşünce kalıbına kapılmış hissedebilir, satırları doldurabilir veya Amerikan yaşamının tekrarlayan vahşetlerini, bayağılıklarını ve hakaretlerini adlandırabilirler. Ardından, kalıp ve yasa koyulduğu zaman şiir sırtını döner, kendi kurallarını çiğner, beklentiden kaçar. Artık hipnotik büyüler yok, boşlukları doldurmak yok. Şiir bizi uyandırır ve kendimizi kaybetmenin farklı, daha özgürleştirici bir yolunu gösterir, “yasadan kurtulmanın” geçici olasılıklarını canlandırır ve korur. karşı irade altında. Anne Boyer tarafından seçildi

Amerika’da kayıp

kaydeden Nikki Wallschläger

Cinayetler arasında. İzinler arasında. Donuk şeffaflığın altında.
Açlığın altında. Benim ulaşamayacağım aile arasında. arasında
iş havuzu. Bu tür ekmeğin altında. Kayıtlı seçmenler arasında
kağıtsız hesaplar arasında. Onun bakış açısından. ben
senin ahlakın altında kayboldum. Yeni Dünyanın Sözlükleri Arasında. arasında
pencere kenarları. Zehirli olan senin mezosferinde kayboldum
ve ne değil – Amerika’da. Politik oyunda kesinlikle kayboldum.
Tekrarlanan savaşlarla, eve dönüş yolculuğunda kimse kendine zarar vermeye cesaret edemez.
Mürekkep kovalamaca altında, TANRIM, yeni ruh halleri yeniden hayal etmeye yardımcı oluyor
güneşin doğuşunun ötesinde bir dünya. Daha önce bize bıraktıkları kartlar arasında
Saç. “Celia kaçtı, kalçası kötü falan.” Elektronik reklam panolarının altında
kaçakların kara suratlarıyla dolu, bunu ücretsiz arama
Eğer onları silahlı ve tehlikeli görürsen, kanundan şifa bul.
Aynı büyüklerin sahip olduğu kenevir tarlaları arasında. buna karşı
zaman ambargosu.

Anne Boyer şair ve deneme yazarıdır. Kanser ve hemşirelik üzerine anı kitabı The Undying, Genel Kurgu Dışı dalında 2020 Pulitzer Ödülü kazandı. Nikki Wallschlager “Waterbaby” (Copper Canyon Press, 2021) dahil olmak üzere üç ciltlik şiirin yazarıdır. 2021-22’de Iowa Yazarlar Atölyesi’nde öğretmenlik yaptı. Dördüncü şiir kitabı Hold Your Own, 2024 yılında Copper Canyon Press tarafından yayınlanacak. Wisconsin’in Driftless Bölgesinde yaşıyor.